Historia rodziny Winnych

Ci, którzy przeżyli. Stulecie Winnych. Tom 1. Okładka serialowa – Tania Książka autorstwa Ałbeny Grabowskiej to nowe wydanie bezkonkurencyjnego bestsellera. Jest czerwiec 1914 roku. To właśnie wtedy przychodzą na świat bliźniaczki – Maria oraz Anna. Niestety, ich matka umiera w trakcie porodu. Zrozpaczony ojciec, Stanisław Winny, nie wie jak poradzi sobie z czwórką dzieci, ma już bowiem dwóch starszych synów.

W rodzinie siła

W takich tragicznych sytuacjach okazuje się, że rodzina jest siłą. Tak było również w tym przypadku. Bracia ojca czwórki dzieci oraz jego rodzice aktywnie pomagają mu w wychowaniu dwóch córek oraz w czynnościach dnia codziennego. Bronisława i Antoni, rodzice Stanisława, w obliczu tragedii jakiej doznał ich syn i wnuki, staja na wysokości zadania każdego dnia wspierając całą piątkę najlepiej jak potrafią. wydaje się, że wszystko zaczyna sie jakoś układać. Jednak któregoś dnia rozpoczyna się kolejny dramat – wybucha I wojna światowa.

Lekkość pióra autorki

Książkę czyta się bardzo płynnie. Wpływa na to nie tylko sposób pisania autorki, ale również opisy poszczególnych scen, które przenoszą czytelnika w ówczesny świat. sięgając po książkę czytelnik ma świadomość, że przeczyta coś dobrego, ale rzeczywistość okazuje się niesamowicie ciekawa, wciągająca i wzruszająca. Język, jakim posługuje się Ałbena Grabowska jest przystępny, pozwala na poznanie prawdziwej historii w sposób, jakiego do tej pory nie odkrył nikt inny. Dodatkowym atutem powieści jest fakt wplatania do niej nie tylko faktycznych wydarzeń, ale również osób, które czytelnicy dobrze znają z lekcji historii, np. Iwaszkiewicz czy Korczak. Fikcja miesza się z prawdą w sposób, który potrafi uczynić tylko Ałbena Grabowska. Książka jest prawdziwa, tak realna, że chce się dotknąć tamtych czasów. W fabule znajdziemy nie tylko dramat wojenny, oddech międzywojnia czy grozę nadchodzącej II wojny światowej, ale również piękną miłość i przyjaźń. Czyli życie.

Kilka słów o Ałbenie Grabowskiej

Ałbena Grabowska swoje niecodzienne i piękne imię posiada dzięki temu, że w połowie jest Bułgarką. Autorka, której imię oznacza kwitnącą jabłoń jest znaną lekarką, a dokładniej neurologiem. Do tej pory przyjmuje małych pacjentów w jednej z podwarszawskich prestiżowych klinik. Jej książka “Stulecie Winnych” została zekranizowana i emitowana na antenie TVP. Wiosną 2021 r. widzowie mogą oglądać już trzeci sezon “Stulecia Winnych”. Prywatnie posiada trójkę dzieci, które sprawiają, że codziennie chce się jej wstać.